0.2 C
Rīga
otrdien, augusts 11, 2020
Mājas Sprediķi Rasīns TICĪBAS CEĻŠ

TICĪBAS CEĻŠ

SCOAN 19/01/2020

Mēs esam aicināti apģērbt Kristu kā mūsu taisnību. Reizēm, sevišķi, kad esam jauni, mēs ticam, ka varam paveikt visu bez Dieva palīdzības, taču neapzināmies, ka lai, cik daudz cilvēks pūlētos un strādātu, tomēr tikai Dieva pienākumos ir noteikt “pļaušanas” laikus un brīžus.

Kad tu kal plānus rītdienai, neiesaistot Dievu, tu esi vainīgs augstprātības un pašpietiekamības grēkā.

Kristieša unikālos kārdinājumus var izteikt piecos vārdos: bailes, egoisms, lepnība, mantkārība un morālais kompromiss. Raksti saka, ka visas “augstās” vietas ir slidenas vietas. Kad mēs esam lepni, Svētais Gars tiek apbēdināts un sāpināts, jo tā mēs esam izvēlējušies sekot satāna ieteikumiem.

Sātans vienmēr iesaka darīt ko ļaunu, tāpēc, mūsu ietekmei pieaugot un panākumiem vairojoties, arī šo kārdinājumu kļūst vairāk. Bet man ir labas ziņas: kad tu pieļauj kļūdu, kā mēs visi, nebēdz no Dieva – skrien pie Viņa.

Kad mūsu vājības kļūst visiem zināmas un mūsu nepilnības liek sevi manīt, tad Bībele saka, ka mums jāiet pa ticības un pazemības ceļu.

Ieeita pa šaurajiem vārtiem, jo vārti ir plati un ceļš ir plats, kas aizved uz pazušanu, un daudz ir to, kas pa tiem ieiet. Bet šauri ir vārti un šaurs ir ceļš, kas aizved uz dzīvību, un maz ir to, kas to atrod.

Mat. 7:13-14

Cilvēka īstais raksturs parādās tad, kad viņa lepnums tiek ievainots. Ja kāds grib sekot Jēzum, tad viņam ir jāaizliedz pašam sevi (Lūkas 9:23). Tev jāmīl Jēzus vairāk par visu. Mīlestība ir pazemīga – tā nav augstprātīga.

Glābšana – tā ir pilnīga nodošanās Jēzum. Mēs vairs nepiederam sev, bet Viņam. Piederot Viņam, mēs kļūstam par Viņa īpašumu un par svešiniekiem virs zemes – nekas nespēj mūs izraut no Viņa rokas.

Mat. 10:38-39 teikts, ka mums jāuzņemas savs krusts un jāseko Viņam, pat ja jāmirst.

Jāņa 6:54 mēs lasām, ka daudzi pameta Jēzu, jo viņus vairāk interesēja brīnumi, nekā Viņš pats. Jūda Iskariots bija tuvu Jēzum miesā, bet viņa sirds bija tālu no Jēzu.

Paskatīsimies uz dažiem bibliskiem personāžiem, kas sekoja pazemības un ticības ceļam. Ķēniņš Nebukadnēcars, skatot savas impērijas diženumu, kļuva lepns un iedomīgs. Viņš nepievērsa uzmanību tam, ka ir tikai rotaļlieta Dieva rokās. Viņš sevi cēla augstāk par Dievu, un acumirklī Dieva spriedums nāca pār viņu (Dan. 4:30). Viņam atņēma visu. Pazemots, viņš vēlāk atguva saprātu un deva Dievam godu, un Dievs atjaunoja viņa diženumu.

Kad viss, kas padara mūs lepnus, tiek atņemts, pazemība ieņem savu vietu. Lai kāda arī būtu tava nelaime vai stāvoklis, skrien pie Dieva un ej pa ticības ceļu, jo mēs neesam cienīgi saņemt Viņa nepelnīto žēlastību. Ticība nav izolēts garīgs spēks. Tā darbojas koncertā ar mīlestību, cerību, pazemību, utt. Ja mēs gribam godāt Dievu, mums jānāk pie viņa pazemībā.

Kad kanaāniešu sieva (Mat. 15:21-beigas) atnāca pie Jēzu, tad Jēzus, pārbaudīdams viņu, pielīdzināja viņu sunim. – Ar to vien pietiktu, lai viņa aizvainotos, bet viņa parādīja pazemību un Jēzus viņai deva, ko Viņa prasīja.

Rakstos mēs varam uzzināt, kā Pāvils tika darīts pazemīgs. Tos, kurus Kristus ir nodomājis pagodināt, Viņš vispirms pazemo, lai, godam beidzot atnākot, viņi nekļūtu iedomīgi. (2 Kor. 12: 6-10)

Kas ir tavs dzelonis? Varbūt tavs dzelonis ir tāpēc, lai tevi sagatavotu, pasargātu, pārveidotu, utt.

Nav lielākas motivācijas kalpot Dievam kā vēlēšanās izpatikt Viņam. Tā kā pazemība un ticība pagodina Jēzu visvairāk, tāpat Jēzus ciena ticību visvairāk.

Ja tu, kā kristietis, esi sapratis, ka izvēle kalpot Tam Kungam ir svarīgākais dzīves pienākums, tad neļauj neveselīgam egoismam, lepnībai vai mantas kārei nomākt tavus labos nodomus, drīzāk staigā pa ticības un pazemības ceļu.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

- Advertisment -

Most Popular

LŪGŠANAS SIRDS

Rakstvietas: Ef. 6:18, Ps. 66:18 Tie, kas slavē Dievu šeit virs zemes no visas sirds, debesīs jutīsies kā mājās....

ATBRĪVOTS NO ZAGŠANAS GARA

Kopš bērnības Emanuelam Gabi bija zagšanas problēma. Viņš zaga pat gaļu no mātes vārītās zupas. Viņam nezinot, viņš bija dēmonisku spēku varā.

ES TICU, PALĪDZI MANAI NETICĪBAI

Galvenā rakstvieta: Marka 9:23-29 Kad tu ēdīsi no debesu maizes, tev vairs nesalks. Kā rakstīts: tavi vārdi ir saldāki...

NEESI IZBIJIES!

Kad mēs esam baiļu un panikas pārņemti, citiem vārdiem sakot, neredzam problēmām un situācijām pāri, mēs aizmirstam par ticību.

Recent Comments