0.2 C
Rīga
trešdien, jūlijs 15, 2020
Mājas Sprediķi Jinka PAREIZS DZĪVOŠANAS PROCESS RADA ATŠĶIRĪBU

PAREIZS DZĪVOŠANAS PROCESS RADA ATŠĶIRĪBU

SCOAN 16/02/2020

Rakstvietas: Rom. 8, Ps. 37:6-11

Atzīsti, ka Tas Kungs ir bijis labs pret tevi! Pateicies Viņam par visu! Alelujā!

Pirms dalos ar šo vēsti es gribu pastāstīt par atgadījumu ar kādu sievieti. Dažus mēnešus atpakaļ es satiku jaunu sievieti, kura ticēja, ka viņu visu var paveikt bez Dieva. Viņa tik ļoti uzticējās ārējām lietām – savam skaistumam, naudai, kas atradās viņas bankas kontā. Es visos veidos centos viņai paskaidrot patieso dzīves nozīmi. Jo vairāk es runāju, jo sarūgtinātāka viņa kļuva. Viņa nebija gatava uzklausīt patiesību.

Es viņai uzdevu jautājumu: “Māsa, kur ir tava mājvieta?” To dzirdot viņa ar lielu smaidu atbildēja: “Es ar prieku tevi uzņemšu mājās, es dzīvoju villā, kura atrodas vienā no prestižākajām vietām valstī.” Es teicu: “Vau, tātad tu neesi bezpajumtniece?” Viņa paskatījās uz mani nesaprašanā: “Vai tu nesaproti? Man ir daudz īpašumi, uzņēmumi; esmu savas karjeras augstumos!”

Dieva bērni: tu vari būt visbagātākā, slavenākā persona uz pasaules un tomēr esi bezpajumtnieks. Tu vari būt mācītājs, tev var būt vislielākā draudze pasaulē, bet tomēr esi bezpajumtnieks. Bezpajumtnieks – cilvēks, kas ir bez Dieva. Mēs esam bez pajumtes, ja vien Dieva Gars nemājo mūsos.

Kas Mani mīl, tas Manus vārdus turēs, un Mans Tēvs to mīlēs, un mēs nāksim pie Viņa un ņemsim pie Viņa mājas vietu .

JĀŅ. 14:23

Tas nenozīmē, ka cilvēks nevar kļūt bagāts, ja viņš neklausa Dieva Vārdiem. Vai arī būt izglītots. Vai vadīt lielus ļaužu pūļus. Daudzi domā cilvēka bagātība, izglītība ir pierādījums tam, ka Dievs ir viņu dzīvēs. Cilvēks var būt nabadzīgs, bet, tajā pat laikā, Dieva labākais draugs. Cilvēks var būt ļaužu atraidīts, bet, tajā pat laikā, Dieva acuraugs.

No otras puses – cilvēks var būt ļoti ļoti bagāts, bet, tajā pat laikā, bez attiecībām ar Dievu. Tas, kas mūs padara par to, kas mēs esam šodien, nav saistīts ar rezultātiem, bet gan ar procesiem, kas mūs noveda pie rezultātiem. Ikviens var būt bagāts, bet atšķirība ir procesā. Tāpēc mēs redzam šodien tos, kas beiguši skolas nesekmīgi, ar labu darbu, kamer izcilnieki nevar atrast darbu. Tāpat mēs redzam, ka visneglītākās personas bez problēmām apprecas ar visskaistākajām personām, bet, tajā pat laikā, visskaistākās personas pūlas atrast savu partneri.

TAS, kas mūs padara par to, kas mēs esam, ir pats svarīgākais. Pareiza pieeja jeb process, kas noved pie rezultāta, ir tas, kas rada atšķirību.

Iemesls garšīgai zupai ir īstās sastāvdaļas. Kā tu kļuvi par to, kas tu esi šodien? Kas tu esi? Ko tu dari? Tas kā tu kļuvi par uzņēmēju ir svarīgāk, nekā pats fakts. Tas, kā tu kļuvi par Dieva kalpu, noteiks to, kā tu pārvarēsi pretinieka uzbrukumus. Tas, kā tu kļuvi par politķi, notieks to, vai tu turēsi solījumus saviem vēlētājiem. Veids, kā tu apguvi jebkuru profesiju, noteiks laiku, cik ilgi tu pastāvēsi, kā arī tavu atalgojumu.

Ja Dievs par mums, kas būs pret mums?

ROM. 8:31

Kamēr citi meklē Dieva vaigu un patiesību, citi meklē cilvēku padomu un idejas. Nākot Dieva namā, mēs bieži lepnumā īgni reaģējam uz māsām un brāļiem. Viss, kas mēs esam, ir atkarīgs no procesiem, kuri mūs noveda pie rezultāta. Mums ir jāsamīca kartupeļi, lai iznāktu kartupeļu biezputra, pareizi? Tas, kā tu saspaidi kartupeļus, noteiks kāda veica kartupeļu biezputra iznāks.

Ja mūsu process rezultātu sasniegšanā ir saskaņā ar Dievu, tad nekas nespēs mūš šķirt no Dieva mīlestības. Visi grib būt lieli, svētīti, dziedināti, bet, cik daudzi vēlas iet cauri pareizajiem sagatavošanās procesiem. Skatoties uz piemēriem – personām ar vārdu, mēs esam kārdināti tikai skatīties uz ārējo – popularitāti, skaistumu, amatu un sākam sevi salīdzināt ar citiem, nesaprazdami, ka cilvēks var būt bagāts, bet, tajā pat laikā, nestaigādams pareizus ceļus Dievā.

Bībele saka, ka svētības, popularitāte, skaistums, ko Dievs dod, ir citādas, nekā pasaule dod (Jāņ. 14:27). Cilvēki tik ļoti uztraucas par to, ka viņu kauss nav pilns, nesaprazdami, ka kausu var arī iztukšot, jo miljoniem cilvēku ir nomiruši no dehidrācijas. Nav nozīmes tam, cik pilns tavs kauss, bet svarīgākais, ka tur ir ūdens. Dievs dod svētības, ne kā pasaule dod. Veids un attieksme, kā mēs veidojam savu dzīvi ir tas, kas darbojās par vai pret mums.

Vai pirms precēšanās esi lūdzis par to un saņēmis atbildi no Dieva? Ja tavas laulības ir saskaņā ar Dievu, tad tās nekas nespēs izšķirt. Reiz pirms diviem gadiem radinieki ielūdza mani pusdienās un pirms pusdienām es gavēju 7 stundas un kad es pagaršoju pirmo kumosu tas bija ļoti negaršīgs manā mutē. Es paņēmu otru kumosu, lai pārliecinātos vēlreiz, bet tas bija tikpat negaršīgs. Mājsaimniece man jautāja ar lielu smaidu: “Kā garšo?” Es atbildēju: “Tas garšo briesmīgi!” Tūlīt pat viņas vīrs sita dūres uz galda un teica: “Māsa, tu esi viena no retajiem viesiem, kas manai sievai pateica evaņģēlija patiesību acīs. Mana sieva jau ilgu laika negaršīgi gatavo, bet viņa neticēja un neklausījās.” Viņa nebija slikts pavārs, bet viņa lika kopā nesaderīgas sastāvdaļas. Veids un attieksme pret to, kā mēs veidojam savu dzīvi noteiks to, kādu dzīvi baudīsim.

Vai tu esi uzņēmējs? Vai līderis, Dieva kalps? Kāds Dieva kalps man reiz lielījās – cik liela viņam draudze un draudzes atzari. Vai tad draudzes spēks ir skaitļos? Mēs zinām kādu atšķirību pasaulē nesa apustuļi. Ja mēs salīdzinam to, ko mēs šodien uzskatam par draudzes spēku, ar apustuļu spēku, tad sanāk apustuļi bija bezspēcīgi. Kur tad šodien ir apustuļu draudzes atzari? Viņi nekad nebūvēja ēkas, bet dvēseles. Kā ar Mozu un Jozua, Ēliju un Elīsu?

Tikai tad, kad mēs sāksim celt cilvēkus, nevis ēkas vai ko citu, mūsu kalpošana turpināsies pēc nāves un no tā iegūs tie, kas vēl dzims pēc mums. Lai mēs būtu kristieši, Dieva bērni, jāseko pareizajam dzīvošanas procesam. Tavs dzīvošanas process noteiks to, kāds kristietis tu būsi.

Tie nav mūsu taisnības darbi, bet Viņa žēlastība, kas nes glābšanu. Ir tāds teiciens: Uz gultas, kuru saklāji, tu gulēsi. Daudzi no mums imitē un kopē cilvēkus; tāpēc mēs nespējam dzīvot pāri cilvēku sazvērestībām. Vai tu smaidi no sirds? – Sveicini no sirds? – Lūdz no sirds? Vai tu ej uz baznīcu, jo kāds tuvinieks tevi spieda? – Vai varbūt vēlies izpatikt priekšniekam?

Ja tu ieklausītos savā sirdsapziņā un paklausītu, tad tevi nenomāktu nekāds ierocis, kas vērsts pret tevi. Kāda ir tavas sirdsapziņas liecība? Cilvēki var izlikties būt labi, laipni, bet patiesībā viņu dzīves to neapliecina.

Kad Jēzu nāks pakaļ patiesi ticīgajiem – jautājums nebūs: “Kurš dzīvo villā? Kam ir lielākā draudze? Bet – kurš pielūdz Viņu patiesībā un garā?”

Viņš tavai taisnībai liks starot kā gaismai un tavām tiesībām kā saulainai dienai.

PS. 37:7

Lai cik labi tu pārzinātu Sv. Rakstus, bez patiesas paklausības tam, kas tur rakstīts, tu tomēr būsi tāds, kas nēsā garīgos pamperus :). Daudzi kristieši joprojām ķepurojās savā izaugsmē, jo viņi ir vēl bērni garīgās lietās. Ieklausies savā sirdsapziņā! Visu pārbaudi Dieva Vārda gaismā, tā tu ēdīsi labos augļus, ko zeme dod.

Ja tu līdz šim esi sekojis pareizajiem dzīvošanas procesiem, bet vēl nemani rezultātus, tad neuztraucies, varbūt Dievs gatavo tevi nākotnei un tu saņemsi “visu svētību māti”. Dievs iespējams tevi gatavi kaut kam lielam, tāpēc esi pacietīgs, jo pat ja esi sekojis pareizajiem procesiem, Dievam tomēr “jāatķeksē” viss, ko dari. Meklē vispirms Dieva valstību un viss pārējais – gudrība, bagātība, amats, laba veselība tiks piemests.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

- Advertisment -

Most Popular

LŪGŠANAS SIRDS

Rakstvietas: Ef. 6:18, Ps. 66:18 Tie, kas slavē Dievu šeit virs zemes no visas sirds, debesīs jutīsies kā mājās....

ATBRĪVOTS NO ZAGŠANAS GARA

Kopš bērnības Emanuelam Gabi bija zagšanas problēma. Viņš zaga pat gaļu no mātes vārītās zupas. Viņam nezinot, viņš bija dēmonisku spēku varā.

ES TICU, PALĪDZI MANAI NETICĪBAI

Galvenā rakstvieta: Marka 9:23-29 Kad tu ēdīsi no debesu maizes, tev vairs nesalks. Kā rakstīts: tavi vārdi ir saldāki...

NEESI IZBIJIES!

Kad mēs esam baiļu un panikas pārņemti, citiem vārdiem sakot, neredzam problēmām un situācijām pāri, mēs aizmirstam par ticību.

Recent Comments